Domov / CESTOVÁNÍ / 6 nejlepších motodestinací pro rok 2017

6 nejlepších motodestinací pro rok 2017

Vyžeňte povánoční zimní stresy s těmito špičkovými motodestinacemi na rok 2017. Destinace vyhovují všem. Nezáleží na vašich zkušenostech, nebo typu motocyklu. Od epických scenérií malebné Skotské vysočiny, až po Saharské pouště. To vše čeká na objevení v roce 2017.

B500, Německo

Až 40mil zatáček směřujících ze Schwarzwaldu z Baden-Baden do Freudenstadt v západním Německu. B500 je jemně vyvážená směs zatáček, které s Váma jak se patří zametou.

Icefields Parkway, Kanada

Domov pro závislé na neuvěřitelných světových scenérií. Západní strana Kanady také prohlubuje prožitek z dobrodružství díky velmi malému počtu obyvatel. Icefields Parkway protíná Banff National Park – nejstarší park Kanady a Jasper National Park – Největší park ve skalistých horách. Parky poskytnou doživotní zážitek z pohádkové přírody, nekonečných lesů, krásných jezer, ale také medvědů.

Kardung La pass, Indie

Nejvýše položená silnice světa se nachází právě zde v severní Indii a protíná mnoho zrádných vrcholků Himalájí. Jízdou na štěrku, broděním se řekami a vyhýbaní se náhlým sesuvům půdy strávíte spoustu kilometrů a to jen pár metru od okraje útesu. Tato silnico opravdu není jen tak pro slabé povahy, ale ti odvážní budou odměněni pořádným pocitem úspěchu a dech beroucích scenérií.

Maroko

Marocké stezky nabídnou snad vše. Největší poušť světa, robustní stezky podél pohoří Atlas, a nebo dechberoucí scenérie podél pobřeží Atlantiku. Dáváte-li přednost letět letadlem, tak doporučujeme si zapůjčit jízdní kolo a trasy si projet.

Skotsko

Skotsko nabízí jedny z nejlepších destinací v Evropě. Ať jedete kamkoli, budete uvítáni dechberoucími scenériemi a krásnými silnicemi. Pokud s ena projížďku chystáte začátkem podzimu či jara nesetkáte se s otravnými muškami či karavany turistů. Pokud na své vyjížďce rádi kempujete, tak pro Vás máme dobrou zprávu. Ve skotsku je legální kempovat téměř na všech volných plochách půdy.

 

Transfagaras, Rumunsko

Silnice byla postavena jako vojenská silnice v případě sovětské invaze v letech 1970 až 1974. Při její výstavbě zemřelo 40 vojáků. Transfagaras se uchází o 56 mil mezi malými vesnicemi Bascov a Sibiu. V roce 2009 ji mezi oblíbené zařadil i legendární seriál Top Gear. Cesta je obvykle kvůli sněhu od října do června uzavřena. V blízkosti vesnice Arefu je hrad Poenari, sídlo Vlada Nabodavače.

Podivej se také na

Nová Kawasaki Z900 !!

Kawasaki z900 nahradí nejen Z800, ale i Z1000. Nový Z je lehčí než oba předchozí modely, je silnější než Z800, a stojí mnohem méně než Z1000 - nemluvě o designu, který je mnohem méně agresivní než Z1000.