DANI PEDROSA NOVÝM KOLEGOU VALENTINA ROSSIHO ?


Již dlouho se hovoří o téměř jistém přestupu Mavericka Viñalese do týmu Movistar Yamaha. Nyní se ale objevily informace, které hovoří o tom, že Viñalesův přestup asi nevyjde a na uvolněnou Yamahu M1 po Jorgem Lorenzovi usedne Dani Pedrosa.


Na základě informací od zdrojů MCN v paddocku MotoGP se Dani Pedrosa možná chystá na neuvěřitelný přechod od Hondy k Yamaze. Vypadá to, e je Španěl připravený po neskutečných jedenácti sezónách odejít z týmu Repsol Honda poté, co jednání s Maverickem Viñalesem propadla. Lin Jarvis měl v utajeném rozhovoru pro Paola Ianieriho z Gazzetta dello Sport říct, že Pedrosa by byl plán C.

Viñales po vážných jednáních s týmem Movistar Yamaha věřil, že nahradí odcházejícího Lorenza, ale po tom, co všechno ztroskotalo na jednání o platu, to nyní vypadá, že Pedrosa půjde do Yamahy místo něho. Hovoří se totiž, že Viñales od Suzuki žádá pět milionů eur, aby u nich zůstal. A pokud tuto sumu žádá, aby zůstal, tak tuto sumu může klidně žádat i od Yamahy. A to už je celkem dost peněz, pokud vezmeme, že ještě nevyhrál ani titul a ani jeden závod v MotoGP.

Teoreticky by Daniho přestup mohl být pro Yamahu perfektní, protože by nahradil jezdce s velmi podobným jízdním stylem, jako má Lorenzo. Pedrosova reputace jako perfektního týmového kolegy by mohla znamenat, že je ideální volbou k Valentinovi Rossimu, který ještě další dva roky zůstává v MotoGP.

Pedrosův přechod by znamenal konec nejdelší spolupráce v MotoGP. Také by se však tím mohly otevřít dveře Calu Crutchlowovi, který by se tak stal druhým továrním jezdcem. Britský jezdec by rád díky svému vztahu s Hondou nahradil Pedrosu, pokud by vyšel jeho přestup k Yamaze.

Oblíbené novinky

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.