DANI PEDROSA NOVÝM KOLEGOU VALENTINA ROSSIHO ?


Již dlouho se hovoří o téměř jistém přestupu Mavericka Viñalese do týmu Movistar Yamaha. Nyní se ale objevily informace, které hovoří o tom, že Viñalesův přestup asi nevyjde a na uvolněnou Yamahu M1 po Jorgem Lorenzovi usedne Dani Pedrosa.


Na základě informací od zdrojů MCN v paddocku MotoGP se Dani Pedrosa možná chystá na neuvěřitelný přechod od Hondy k Yamaze. Vypadá to, e je Španěl připravený po neskutečných jedenácti sezónách odejít z týmu Repsol Honda poté, co jednání s Maverickem Viñalesem propadla. Lin Jarvis měl v utajeném rozhovoru pro Paola Ianieriho z Gazzetta dello Sport říct, že Pedrosa by byl plán C.

Viñales po vážných jednáních s týmem Movistar Yamaha věřil, že nahradí odcházejícího Lorenza, ale po tom, co všechno ztroskotalo na jednání o platu, to nyní vypadá, že Pedrosa půjde do Yamahy místo něho. Hovoří se totiž, že Viñales od Suzuki žádá pět milionů eur, aby u nich zůstal. A pokud tuto sumu žádá, aby zůstal, tak tuto sumu může klidně žádat i od Yamahy. A to už je celkem dost peněz, pokud vezmeme, že ještě nevyhrál ani titul a ani jeden závod v MotoGP.

Teoreticky by Daniho přestup mohl být pro Yamahu perfektní, protože by nahradil jezdce s velmi podobným jízdním stylem, jako má Lorenzo. Pedrosova reputace jako perfektního týmového kolegy by mohla znamenat, že je ideální volbou k Valentinovi Rossimu, který ještě další dva roky zůstává v MotoGP.

Pedrosův přechod by znamenal konec nejdelší spolupráce v MotoGP. Také by se však tím mohly otevřít dveře Calu Crutchlowovi, který by se tak stal druhým továrním jezdcem. Britský jezdec by rád díky svému vztahu s Hondou nahradil Pedrosu, pokud by vyšel jeho přestup k Yamaze.

Oblíbené novinky