Kawasaki Ninja H2 z 3D tiskárny


Kawasaki Ninja H2 je motorka plná moderních technologií a dalo by se říct, že se nedá najít moc dalších možností, jak ji posunout dál. Nicméně v kalifornské společnosti Divergent 3D dostali nápad udělat H2 úplně jiný vzhled a navíc ji vytisknout na 3D tiskárně.


Když Kawasaki představila model Ninja H2 a H2R, všichni žasli nad jejím technickým zpracováním, přeplňovaným motorem, radikální aerodynamikou a balíčkem elektroniky. V kalifornské společnosti Divergent 3D se rozhodli motorku upravit po svém a co víc, svůj nápad přenesli do reálného světa pomocí 3D tisku.

Můžeme vidět, že pomocí 3D tiskárny vznikl rám, kyvná vidlice a palivová nádrž. V tomto tisku ale nejde o všechny díly z plastu, jak by se dalo předpokládat, ale při tisku byly využity kovové materiály a uhlíkové vlákno. V tomto případě je podvozek stroje vytištěn výhradně z kovů a karbonových trubek.

V tuto chvíli je jasné, že nejde o motorku, která by mohla jít do produkce, ale jde o ukázku, čeho už je možné díky 3D tisku a dalším technologiím dosáhnout. Příkladem může být to, že 3D tisk už začíná využívat skupina PSA, tedy automobilky Peugeot a Citroën. Bude zajímavé sledovat, zda se i tato technologie dostane do motocyklového světa a bude přinejmenším pěkným zpestřením pro realizaci nejrůznějších nápadů.

[box type=“note“ align=“aligncenter“ class=““ width=““]ZDROJ ČLÁNKU : www.silnicnimotorky.cz[/box]

Oblíbené novinky

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.