Kawasaki Ninja H2 z 3D tiskárny


Kawasaki Ninja H2 je motorka plná moderních technologií a dalo by se říct, že se nedá najít moc dalších možností, jak ji posunout dál. Nicméně v kalifornské společnosti Divergent 3D dostali nápad udělat H2 úplně jiný vzhled a navíc ji vytisknout na 3D tiskárně.


Když Kawasaki představila model Ninja H2 a H2R, všichni žasli nad jejím technickým zpracováním, přeplňovaným motorem, radikální aerodynamikou a balíčkem elektroniky. V kalifornské společnosti Divergent 3D se rozhodli motorku upravit po svém a co víc, svůj nápad přenesli do reálného světa pomocí 3D tisku.

Můžeme vidět, že pomocí 3D tiskárny vznikl rám, kyvná vidlice a palivová nádrž. V tomto tisku ale nejde o všechny díly z plastu, jak by se dalo předpokládat, ale při tisku byly využity kovové materiály a uhlíkové vlákno. V tomto případě je podvozek stroje vytištěn výhradně z kovů a karbonových trubek.

V tuto chvíli je jasné, že nejde o motorku, která by mohla jít do produkce, ale jde o ukázku, čeho už je možné díky 3D tisku a dalším technologiím dosáhnout. Příkladem může být to, že 3D tisk už začíná využívat skupina PSA, tedy automobilky Peugeot a Citroën. Bude zajímavé sledovat, zda se i tato technologie dostane do motocyklového světa a bude přinejmenším pěkným zpestřením pro realizaci nejrůznějších nápadů.

[box type=“note“ align=“aligncenter“ class=““ width=““]ZDROJ ČLÁNKU : www.silnicnimotorky.cz[/box]

Oblíbené novinky