MotoGP Španělska 2016: Italian job


Po závodě v Texasu, který ovládl Marc Marquez, byl další zastávkou sezóny 2016 slunný okruh v Jerezu. Ten byl dějištěm prvního vítězství roku pro Valentina Rossiho.


Valentino Rossi má často lepší výsledky v den závodu než v kvalifikaci, takže jeho soupeři zpozorněli, když si v sobotu odpoledne vyjel přesvědčivou pole position.

V závodě se ujal vedení – a pak se ukázalo, že je nepolapitelný až do cíle, a to navzdory snahám jeho týmového kolegy Jorgeho Lorenza a vedoucího jezdce šampionátu Marca Marqueze, kteří se s ním postavili na pódium.

Devítinásobný mistr světa podal po obtížnějším začátku sezónu skvělý výkon a položil tak skutečný základ pro boj o titul.

MotoGP Španělska 2016: Výsledky závodů

Jorge Lorenzo dosáhl svého stého pódiového umístění a stal se teprve třetím jezdcem historie, který získal sto pódií v královské třídě. V šampionátu byl na druhém místě se ztrátou 17 bodů na Marqueze a Rossi se posunul na třetí místo se ztrátou 7 bodů na Lorenza.

andrea_dovizioso_jerez_grid

Smůla pro Andreu Doviziosa pokračovala i v Jerezu. Po pódiu v prvním závodě roku a dvou nedokončených závodech, za které italský závodník nemohl, ho ze závodu vyřadil mechanický problém.

MotoGP Španělska 2016: Ohlasy po závodě

[box type=“note“ align=“aligncenter“ class=““ width=““]ZDROJ ČLÁNKU : www.silnicnimotorky.cz[/box]

Oblíbené novinky

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.