Domov / MOTO GP / MotoGP Španělska 2016: Italian job

MotoGP Španělska 2016: Italian job


Po závodě v Texasu, který ovládl Marc Marquez, byl další zastávkou sezóny 2016 slunný okruh v Jerezu. Ten byl dějištěm prvního vítězství roku pro Valentina Rossiho.


Valentino Rossi má často lepší výsledky v den závodu než v kvalifikaci, takže jeho soupeři zpozorněli, když si v sobotu odpoledne vyjel přesvědčivou pole position.

V závodě se ujal vedení – a pak se ukázalo, že je nepolapitelný až do cíle, a to navzdory snahám jeho týmového kolegy Jorgeho Lorenza a vedoucího jezdce šampionátu Marca Marqueze, kteří se s ním postavili na pódium.

Devítinásobný mistr světa podal po obtížnějším začátku sezónu skvělý výkon a položil tak skutečný základ pro boj o titul.

MotoGP Španělska 2016: Výsledky závodů

Jorge Lorenzo dosáhl svého stého pódiového umístění a stal se teprve třetím jezdcem historie, který získal sto pódií v královské třídě. V šampionátu byl na druhém místě se ztrátou 17 bodů na Marqueze a Rossi se posunul na třetí místo se ztrátou 7 bodů na Lorenza.

andrea_dovizioso_jerez_grid

Smůla pro Andreu Doviziosa pokračovala i v Jerezu. Po pódiu v prvním závodě roku a dvou nedokončených závodech, za které italský závodník nemohl, ho ze závodu vyřadil mechanický problém.

MotoGP Španělska 2016: Ohlasy po závodě

ZDROJ ČLÁNKU : www.silnicnimotorky.cz

Podivej se také na

Nová Kawasaki Z900 !!

Kawasaki z900 nahradí nejen Z800, ale i Z1000. Nový Z je lehčí než oba předchozí modely, je silnější než Z800, a stojí mnohem méně než Z1000 - nemluvě o designu, který je mnohem méně agresivní než Z1000.