Karel Abraham se vrací do MotoGP s týmem Aspar


Karel Abraham bude příští sezónu jezdcem týmu Aspar v mistrovství světa MotoGP. Český jezdec bude závodit na motocyklu Ducati GP15 po svém návratu do MotoGP, kde se může pochlubit již pěti lety zkušeností. Karlovým týmovým kolegou bude Španěl Álvaro Bautista.


Abraham začal svou kariéru mistrovství světa ve třídě 125 ccm, debut zažil ve španělské Grand Prix v roce 2005. V roce 2007 přešel do třídy 250 ccm a pak zažil svůj největší úspěch ve třídě Moto2, když zvítězil v posledním kole sezóny 2010 na okruhu ve Valencii.

karel-abraham-motegi-2010

Výhra se ukázala být jeho posledním vystoupením ve střední třídě, když se následně v roce 2011 přesunul do MotoGP. Na Ducati dokázal ve dvou po sobě jdoucích úspěšných sezónách vybojovat čtrnácté místo. Nejlepší výsledek v MotoGP na Ducati zaznamenal, když skončil na sedmém místě v Jerezu a Silverstone v roce 2011 a ve Valencii v roce 2012.

Po třech dalších sezonách v MotoGP na konci roku 2015 Abraham oznámil, že se přesouvá do šampionátu World Superbike, ve kterém strávil letošní sezónu na motocyklu BMW v týmu Milwaukee. Poslední závod WSBK sezóny se jede 30. října v Kataru a to také bude konec jeho dobrodružství v tomto šampionátu, ale také příprava na návrat do MotoGP v roce 2017.

Jorge Martínez „Aspar“: „Jsme moc rádi, že se k nám Karel Abraham připojí na příští sezónu. Je pro nás nový jezdec, je ještě mladý, ale má spoustu zkušeností: závodil v každé kategorii světového šampionátu a v MotoGP dokonce i na Ducati. Doufám a chci mít možnost mu dát konkurenceschopný tým a motorku, aby mohl ukázat co v něm je.“

Karel Abraham: „Jsem moc rád, že se vracím do MotoGP. Začal jsem pracovat na tomto cíli, jakmile jsem věděl, že tam byla možnost. Jsem opravdu šťastný: vracím se do Ducati, což je můj oblíbený motocykl, ale také vzpomínám na svou první sezónu, což byla moje nejlepší. Je to čest být součástí tohoto týmu, který je tak slavný v paddocku, tak profesionální a tak dobrý, a spolu s Ducati věřím, že můžeme udělat velmi dobrý tým. Už se na to moc těším.“

karel-abraham-aspar-team

Oblíbené novinky