Lorenzo má zájem o rozšíření Stonerovy úlohy u Ducati


Jorge Lorenzo připustil, že má zájem o pomoc Caseyho Stonera v příští sezóně poté, co po boku Australana pracoval během svého prvního testu u Ducati ve Valencii.


Trojnásobný MotoGP šampion si se Stonerem během dvoudenního testu často vyměňoval názory a hledal tak radu u jediného člověka, který byl schopen vyhrát titul s Ducati.

Lorenzo v pátek v Madridu na akci pro jednoho ze sponzorů připustil, že si dobře rozuměli, což je něco, co otevírá dveře pro další spolupráci v příští sezóně.

„Vztah s Caseym je velmi dobrý,“ řekl Lorenzo, který se snaží využít Stonera pro stejnou roli, jakou měl u Yamahy Wilco Zeelenberg.

„Je velmi chytrý, velmi všímavý a dobře vám poradí. I navzdory skutečnosti, že nezávodil několik let, přijede na okruh a je schopen jet rychleji než stálí jezdci.

casey_stoner

Bylo by zajímavé mít ho v garáži, ale ještě jsme o tom nemluvili, i když v nejbližší době budeme.

Jedním z problémů je, že je v Austrálii velmi spokojený a aby mi pomohl, musel by do Itálie. Uvidíme, jestli nakonec bude s něčím souhlasit.“

Od té doby, co se Lorenzo rozhodl přestoupit k týmu Borgo Panigale, zvažoval dva možné poradce: Stonera a Maxe Biaggiho.

Nicméně Ital se spojil s Mahindrou a bude mít na starosti tým Moto3 v italském šampionátu CIV, což je krok, který ho zřejmě vylučuje z úzké spolupráce s Lorenzem.

Před několika dny Gigi Dall’Igna, technický šéf Ducati, připustil, že záměrem týmu je zvýšit zapojení Stonera, a vypadá to, že věci se ubírají správným směrem.

Vyhřívané rukojeti za 1590 Kč!

[box type=“note“ align=“aligncenter“ class=““ width=““]ZDROJ ČLÁNKU : www.silnicnimotorky.cz[/box]

Oblíbené novinky