Lorenzo má zájem o rozšíření Stonerovy úlohy u Ducati


Jorge Lorenzo připustil, že má zájem o pomoc Caseyho Stonera v příští sezóně poté, co po boku Australana pracoval během svého prvního testu u Ducati ve Valencii.


Trojnásobný MotoGP šampion si se Stonerem během dvoudenního testu často vyměňoval názory a hledal tak radu u jediného člověka, který byl schopen vyhrát titul s Ducati.

Lorenzo v pátek v Madridu na akci pro jednoho ze sponzorů připustil, že si dobře rozuměli, což je něco, co otevírá dveře pro další spolupráci v příští sezóně.

„Vztah s Caseym je velmi dobrý,“ řekl Lorenzo, který se snaží využít Stonera pro stejnou roli, jakou měl u Yamahy Wilco Zeelenberg.

„Je velmi chytrý, velmi všímavý a dobře vám poradí. I navzdory skutečnosti, že nezávodil několik let, přijede na okruh a je schopen jet rychleji než stálí jezdci.

casey_stoner

Bylo by zajímavé mít ho v garáži, ale ještě jsme o tom nemluvili, i když v nejbližší době budeme.

Jedním z problémů je, že je v Austrálii velmi spokojený a aby mi pomohl, musel by do Itálie. Uvidíme, jestli nakonec bude s něčím souhlasit.“

Od té doby, co se Lorenzo rozhodl přestoupit k týmu Borgo Panigale, zvažoval dva možné poradce: Stonera a Maxe Biaggiho.

Nicméně Ital se spojil s Mahindrou a bude mít na starosti tým Moto3 v italském šampionátu CIV, což je krok, který ho zřejmě vylučuje z úzké spolupráce s Lorenzem.

Před několika dny Gigi Dall’Igna, technický šéf Ducati, připustil, že záměrem týmu je zvýšit zapojení Stonera, a vypadá to, že věci se ubírají správným směrem.

Vyhřívané rukojeti za 1590 Kč!

[box type=“note“ align=“aligncenter“ class=““ width=““]ZDROJ ČLÁNKU : www.silnicnimotorky.cz[/box]

Oblíbené novinky

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.