MotoGP Itálie 2016: Duel desetiletí

Dalším závodem, který si připomeneme, je GP Itálie, která by se dala označit jako jeden ze závodů století.

Fanoušci Valentina Rossiho byli zdrceni, když jejich domácímu hrdinovi bouchl motor a on byl nucen ze závodu odstoupit. Přitom jeho boj s týmovým kolegou Jorgem Lorenzem sliboval velice zajímavou podívanou. Podobný problém měl i Lorenzo, ale tomu se to stalo během ranního warm upu.

Náladu mohla divákům zvednout skutečnost, že i přes odstoupení jejich oblíbence je čekal jeden ze „závodů století“.

Některé ze závodů jsou neskutečným bojem mezi skupinkou jezdců – jako bitva na Phillip Islandu v minulé sezóně – a v jiných o vítězství bojují jen dva jezdci. To byl případ i v Mugellu. Poté, co ze závodu odstoupil Valentino Rossi, se do boje pustili Jorge Lorenzo a Marc Marquez. Po napínavém posledním kole, ve kterém se oba několikrát předjeli, vyhrál o pouhých 19 tisícin sekundy Jorge Lorenzo, i když to vypadalo, že se z vítězství bude radovat Marc Marquez.

Ve vedení šampionátu po Mugellu byl Jorge Lorenzo se 115 body, druhé místo držel Marc Marquezse 105 body a třetí byl Valentino Rossi s 78 body.