BMW Motorrad dodá Policii ČR 135 motocyklů ve speciální úpravě


BMW Motorrad dodá celkem 135 motocyklů BMW R 1200 RT a BMW F 800 GT ve speciální úpravě Policii ČR. Předání prvních 76 motorek proběhlo 12. prosince 2016 u prodejce BMW Motorrad Renocar Brno.


BMW Motorrad je známé výrobou motocyklů nejen pro různé skupiny soukromých jezdců, ale také pro speciální účely. V nabídce proto nechybějí profesionálně vyrobené a továrně testované verze, určené například pro policejní útvary. Celkem 135 motocyklů BMW Motorrad si objednala také Policie České republiky. Jde o dosud největší jednorázový nákup služebních motocyklů v této instituci. Předání se uskutečňuje ve dvou vlnách.

První předání proběhlo 12. prosince 2016, kdy Policie ČR převzala 23 motocyklů BMW R 1200 RT a 53 motocyklů BMW F 800 GT. Policie si motocykly převzala v sídle brněnského prodejce BMW Motorrad Renocar za přítomnosti policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého a generálního ředitele BMW Motorrad pro region střední a východní Evropy Galdrica Donnezana. Zbývajících 59 motocyklů (22 BMW R 1200 RT a 37 BMW F 800 GT) bude předáno 15. dubna 2017.

„V BMW Motorrad jsme velmi hrdí na to, že Policie České republiky zvolila právě 135 našich motocyklů,“ říká Galdric Donnezan, generální manažer BMW Motorrad. „Věříme, že jezdci na 45 motocyklech BMW R 1200 RT a 90 BMW F 800 GT budou mít maximální míru bezpečí, bezproblémovou obsluhu, spolehlivost a také potěšení z jízdy při plnění každodenních služebních povinností. Oba motocykly se svojí pro dané účely specifickou výbavou své kvality již osvědčily u mnoha policejních sborů po celém světě. Děkujeme také našemu prodejci, společnosti Renocar, za pomoc s tímto kontraktem. Doufáme, že naše partnerství s Policií České republiky bude dlouhodobě pro obě strany přínosné. Samotným policistům, kteří budou jezdit na našich motocyklech, přejeme hezkou jízdu.“

„Policejní motocykly jsou dnes standardní výbavou moderních evropských policejních sborů a představují významný a účinný nástroj pro dopravní policii v rámci plnění úkolů policie při dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Účelem navýšení počtu služebních motocyklů v dohledu nad silničním provozem je zviditelnění služby dopravní policie na všech typech komunikací,“ uvedl policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý na dnešním slavnostním předání.

BMW R 1200 RT je výkonný silniční cestovní motocykl, vybavený dvouválcovým motorem boxer o objemu 1170 cm3 a výkonu 92 kW/125 k. Tyto stroje bude Policie ČR využívat v počtu 45 kusů. Zbývajících devadesát motocyklů BMW F 800 GT je vybaveno řadovým dvouválcovým motorem o objemu 798 cm3 a výkonu 66 kW/90 k.

Součástí úprav těchto motocyklů pro použití ve službě Policie ČR je kromě jiného příprava pro radiostanici s Bluetooth přenosem do přilby jezdce, výstražná záblesková světla a maják, padací rámy, speciálně navržená sada kufrů, rozhlasové zařízení s generátorem tónů a hasicí přístroj. Samozřejmostí je také specifické barevné provedení s charakteristickými reflexními plochami.

[box type=“note“ align=“aligncenter“ class=““ width=““]ZDROJ ČLÁNKU : www.silnicnimotorky.cz[/box]

Oblíbené novinky