MotoGP nováček Lowes bude muset zvolnit, říká Espargaro


Sam Lowes „potřebuje trochu zvolnit“, až přestoupí v příštím roce do MotoGP. Alespoň podle týmového kolegy Aleixe Espargara.


Brit bude jedním ze čtyř nováčků na MotoGP roštu, spolu s mistrem světa Moto2 Johannem Zarcem a kolegy ze střední kategorie Alexem Rinsem a Jonasem Folgerem.

Lowes závodil v Moto2 s týmem Gresini, který vede MotoGP program Aprilie, a v roce 2016 vyhrál několik závodů a také dvakrát vedl šampionát.

Nicméně se mu také nepodařilo dokončit šest závodů a na konci roku se s třiceti pády v GP víkendech dostal do čela žebříčku v počtu pádů napříč kategoriemi MotoGP, Moto2 a Moto3.

„Sam už ukázal svůj potenciál,“ řekl Espargaro. „Je to opravdu talentovaný jezdec, s Moto2 motorkou byl opravdu působivý. Ale potřebuje trochu zvolnit. Chce být konkurenceschopný právě teď a každý v garáži ví, že je rychlý. Jen potřebuje čas, MotoGP není snadné.“

Espargaro přestupuje do Aprilie od Suzuki, kde byl poslední dvě sezóny jeho týmovým kolegou Maverick Viñales. Ten byl v roce 2015 nováčkem a v roce 2016 na své cestě za celkovým čtvrtým místem vyhrál závod a příští rok se připojí k Yamaze jako náhrada za Jorgeho Lorenza.

Maverick je jeden z nejlepších jezdců, které jsem kdy viděl, a přesto s tím v roce 2015 hodně bojoval,“řekl Espargaro.

„Porazil mě jen ve dvou závodech sezóny a podívejte se, na jaké úrovni je teď. Takže s Lowesem musíme být na začátku trpěliví, ale dokážu pochopit, že někdy chceme být rychlí hned.“

sam_lowes_aprilia

Lowes zahájil testovací program Aprilie v polovině roku, ale během prvního z dvou posezónních dní ve Valencii upadl. To ho vyřadilo z druhého dne a také ohrozilo jeho program v Jerezu o týden později.

Příští rok bude pro Espargara sedmým rokem v MotoGP a věří, že může Lowesovi pomoci dostat se do tempa a že oba mohou pomoci pokroku Aprilie.

„Budu se snažit pomoci mu, jak budu moci,“ řekl.

„V minulosti jsem měl opravdu dobré vztahy se všemi svými týmovými kolegy, s Maverickem jsme teď opravdu dobří přátelé.

Sam je velmi pohodový člověk jako já, takže se mu budu snažit pomoci, jak to půjde. Dva rychlí jezdci zlepší motorku rychleji. Až budeme mít RS-GP, která bude bojovat o Top5, potom budeme soupeři, ale dokud je motorka mimo Top5, musíme být přátelé a vyvíjet motorku společně, protože potom budeme postupovat rychleji.“

[box type=“note“ align=“aligncenter“ class=““ width=““]ZDROJ ČLÁNKU : www.silnicnimotorky.cz[/box]

Oblíbené novinky