MotoGP sezóna byla poprvé svědkem 1000 pádů


Poprvé v historii bylo motocyklové mistrovství světa svědkem více než 1000 pádů ve všech třech kategoriích – za jednu sezónu.


V loňském roce se počet pádů zastavil na čísle 976, ale v této sezóně, navíc se zbývajícím finále ve Valencii, jich je už 1011.

Tento nárůst je mnohem závažnější v MotoGP a je důsledkem nových technických předpisů zavedených v letošním roce, kterým se týmy stále přizpůsobují.

Dvěma největšími faktory byl návrat Michelinu jako dodavatele jednotných pneumatik a představení standardní elektroniky. Tyto dva prvky jdou ruku v ruce a hrají v pádech velkou roli.

Nejvíc se padalo v Moto3, kde je závod před koncem sezóny 388 pádů, o 21 méně než v roce 2015 (409).

Ve střední kategorii Moto2 jsou tam jezdci o něco lépe, když se k zemi odporoučeli ve 348 případech ve srovnání s 352 pády v loňském roce.

K výraznějšímu nárůstu došlo v MotoGP, kde loni bylo 215 nehod, letos zatím 275 s jedním zbývajícím závodem. Zde drží první čtyři příčky s celkem 80 pády jezdci Hondy – Cal Crutchlow a Jack Miller jich mají na kontě každý 24, i když Miller v tomto „souboji zvítězil“, protože letos vynechal několik závodů. Zbylé dvě příčky připadly Titovi Rabatovi a nově korunovanému mistru světa Marcu Marquezovi, kteří mají oba po 16 pádech.

Patnáctkrát se na zemi ocitli Alvaro Bautista i Eugene Laverty.

Na druhé straně žebříčku jsou Valentino Rossi a Maverick Viñales, kteří spadli jen čtyřikrát. Pět pádů neminulo ani Andreu Doviziosa nebo Hectora Barberu.

Oblíbené novinky

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.