Podpořte projekt „dokument POD HELMOU“


Jsme dva motorkáři – Petra Grimová a Hynek Bernard, kteří před dvěma lety dostali nápad podívat se ostatním motorkářům pod helmu a natočit o nich celovečerní dokument. A proč? Protože se nám prostě chtělo a taky jsme chtěli ukázat, že pod helmou jsme úplně normální, i když si to někteří lidé nemyslí a někdy to tak skutečně nevypadá.


PROJEKT PODPOŘTE ZDE: PODPOŘTE PROJEKT

Hynek stojí za kamerou, střihem a veškerou grafikou. Petra celý tenhle cirkus vymyslela, stará se o náplň a všechno ostatní. Více o nás najdete v profilu.

JAWAC ZVER.jpg

O čem to bude?

Dokument projede životem lidí v jedné stopě od prvního odpíchnutí až k poslednímu zabublání. Zachytí nejrůznější skupiny v nejrůznějších životních etapách – malé závodníky, mladé divočáky, autoškoly, policisty, záchranáře, invalidy, maminy na mašinách, celebrity, cestovatele, motorkářskou legendu, partu nad 60 let a celý dokument uzavírá kněz.

HOLCICKA.jpg

VASEK.jpg

IVOS BERTIK DAKARKA.jpg

MIRINKA JIZDA.jpg

SENIORI HOSPODA.jpg

Kde to bude?

Dokument v tuto chvíli nevzniká pod záštitou žádného veřejného média. Nechtěli jsme, aby se nám do toho někdo montoval. Chceme to udělat co nejlépe podle vlastního vědomí a svědomí. A věříme, že pokud bude stát výsledek za to, cestu k lidem si najde. Chystáme se na filmové festivaly a budeme se snažit dostat i do veřejných médií. Vydané DVD je samozřejmostí. A všem Starterům poskytneme link na download dokumentu v HD kvalitě.

PROJEKT PODPOŘTE ZDE: PODPOŘTE PROJEKT

DOTOCNA VAKY.jpg

Jak se natáčelo?

Natáčení začalo v lednu 2016. Největší část se pak odehrála na jaře a v létě. Ale ani na podzim jsme nezaháleli. A v zimě nás čeká ještě pár dotáček. Celkem jsme kvůli natáčení najezdili necelých 7 000 km a několik stovek kiláků nás ještě čeká. Dokument vzniká ve dvou lidech za punkových podmínek. Ne na všechno jsme měli peníze, potom přišly na řadu šikovné ruce kameramana, který si doma vyráběl třeba kamerovou lanovku, hodně pomohla taky legendární stříbrná páska a štafle.

Veškerý záznam byl pořízen filmovou kamerou Black Magic v maximální možné kvalitě. Pokud nám to podmínky dovolily, využívali jsme i druhého kameramana a létající dron.

LESNI JEZDCI LANOVKA.jpg

POLICIE JIZDA.jpg

IGOR ZEBRIK.jpg

KATKA PEPA SKUPINA.jpg

Kde jsme vzali „herce a herečky“?

Na aktéry dokumentu jsme naráželi různě. Většinu kontaktů jsme získali na doporučení. Někoho jsme potkali náhodou na cestě a plácli jsme si přímo na místě. Jenom pár lidí jsme znali i před natáčením. Zcela přirozeně a autenticky se nám tak začal otevírat pestrý svět motorkářů.

Všechny „herce a herečky“ najdete na našem facebooku.

FICHTL CUP.jpg

POLICIE JEDNOTKA.jpg

JOHNY LOM.jpg

Proč potřebujeme peníze?

Doposud jsme celé natáčení financovali ze svého. Ale brzy přijde na řadu postprodukce – střih, barvení a zvuk. Bude se jednat o měsíce práce. Hynek je sice multifunkční člověk, ale tohle prostě sám zvládnout nemůže. Na něm bude hrubý střih, který zabere pár měsíců, protože máme materiálu na celou ságu Hvězdných válek. Čistý střih, barvení a zvuk svěříme do rukou profíků, kteří už s Hynkem spolupracovali na Moto cestou necestou.

Každá koruna vybraná navíc bude využitá na náklady, které vzniknou okolo dotáček a premiéry.

MAX ZEHNANI.jpg

Co dál?

Dokument si v počátcích kladl různé cíle, jenže choval se jako organická hmota, která se v průběhu neustále měnila. Ale jedno je jisté, díky dokumentu se spojili lidé, kteří by se možná nikdy nepotkali a vznikla velká přátelství. A navíc bychom rádi s některými v natáčení pokračovali a zaměřili se na prevenci na cestách a důsledky vážných nehod. Nabalila se na nás spousta lidí po nehodě, kteří by chtěli apelovat na mladé závodníky, ale taky ukázat, že se dá opět postavit „na nohy“ třeba i bez nohy a žít dál naplno.

PROJEKT PODPOŘTE ZDE: PODPOŘTE PROJEKT

ALES V POKOJI.jpg

TOMAS ZACRANAR.jpg

Poděkování

V prvé řadě děkujeme všem aktérům dokumentu, že nás vzali mezi sebe a dovolili nám nakouknout jim pod helmu. Bez nich by žádná podívaná nebyla.

A samozřejmě velké díky patří taky všem, kteří nám přes Startovač přihodí nějakou tu kačku a pomohou nám dojet do cíle.

FICHTL 24.jpg

MOST.jpg

Jak jsme daleko?

Na našem facebooku můžete sledovat, co všechno už máme za sebou, včetně bonusových videí, a v jaké fázi se dokument aktuálně nachází.

 Samolebky a samolepky

samolepky startovac.jpg

PROJEKT PODPOŘTE ZDE: PODPOŘTE PROJEKT

[box type=“note“ align=“aligncenter“ class=““ width=““]ZDROJ ČLÁNKU : www.silnicnimotorky.cz[/box]

Oblíbené novinky