Rossi: Viñales mi způsobí stejné problémy jako Lorenzo


Valentino Rossi připouští, že rychlost Mavericka Viñalese v jeho prvním MotoGP testu na Yamaze ho zaskočila a že očekává, že jeho nový týmový kolega mu způsobí stejné problémy jako Jorge Lorenzo.


V rozhovoru pro Radio Deejay Rossi hovořil o svém novém týmovém kolegovi a řekl, že by byl raději, kdyby japonský výrobce najal někoho jiného, než je jednadvacetiletý bývalý jezdec Suzuki.

Ve Valencii, dva dny po konci sezóny, jel Viñales poprvé na Yamaze a okruh opustil s nejlepším časem, čímž si vysloužil od Rossiho pochvalu.

O týden později měla Yamaha soukromý test v Sepangu, kde byl španělský jezdec opět zřejmě velmi rychlý. Říkáme zřejmě, protože Yamaha nechtěla vypustit žádné detaily.

„Dal bych přednost někomu, jako je Pedrosa, někomu staršímu,“ řekl Rossi.

„Doufal jsem, že s Viñalesem budu mít méně problémů, ale po prvním testu jsem si uvědomil, že v tom lepším případě budu mít tolik problémů jako u Lorenza.“

jorge-lorenzo-gallery_full_top_fullscreen

Potom „Doktor“ znovu promluvil o důvodech, které vedly k tomu, že mezi ním a Lorenzem je to znovu tak napjaté: „Zničilo se to tím, co se stalo na konci roku 2015. Od té doby to nebylo nikdy stejné.“

Také Marquez si vysloužil zvláštní uznání, když Rossi ocenil Španěla pro jeho talent, ale zároveň ho zkritizoval za roli, kterou sehrál na konci minulého roku.

„Naštěstí Marquez není můj týmový kolega,“ řekl Rossi. „Myslím, že na konci loňského roku ukázal spoustu věcí.

Mezi námi nebude už jiný vztah než respekt. Jako jezdec je velmi rychlý, nikdy se nevzdává. Řekl bych, že je trochu moc rychlý!“

[box type=“note“ align=“aligncenter“ class=““ width=““]ZDROJ ČLÁNKU : www.silnicnimotorky.cz[/box]

Oblíbené novinky