Fernando Alonso vyzkoušel motorku MotoGP


Ještě před Vánoci vyrazili jezdci továrny Honda do Japonska, kde se konala společná akce „Thanks Day“ pořádaná Honda Racing. Setkání proběhlo na okruhu Motegi, který Honda vlastní, a na trati nechyběl ani Fernando Alonso, který dostal příležitost vyzkoušet motorku MotoGP.


Uplynulý víkend se na japonském okruhu Motegi konala akce Honda Racing „Thanks Day,“ které se účastnila spousta známých závodníků dvou a čtyř kol. Společně si tak se zaměstnanci Hondy užili jízdu na nejrůznějších strojích, zasmáli se a potkali spoustu lidí, kteří tráví hodiny při vývoji závodních rychlých speciálů, ať už motorek nebo aut.

Hlavními hvězdami z motocyklového světa byli Dani Pedrosa a Marc Marquez, tovární jezdci týmu Repsol Honda z MotoGP. Ti si vyzkoušeli motokáry, historické závodní motorky a různá auta. Dále tu byli závodníci trialu a MXGP. Už v pátek se v Tokiu konala večeře, které se účastnili Dani Pedrosa, Marc Marquez, trialoví závodníci Toni Bou, Takashisa Fujinami a Jaime Busto, HRC MXGP jezdec Evgeny Bobryshev a spousta dalších. Bohužel šampion MXGP Tim Gajser se kvůli nemoci nemohl zúčastnit.

Na trati byl i dvojnásobný mistr světa F1 Fernando Alonso, který vyměnil svůj vůz McLaren Honda za tovární motorku MotoGP RC213V. Samozřejmě, že nešlo o zajetí skvělých kol, ale hlavně o to se pobavit, navíc trať byla poměrně studená a kluzká, takže Alonsovy časy nejsou k dispozici. Ze seriálu F1 tu byl i Jenson Button, který si také vyzkoušel několik motorek a dalších strojů. Závodníci nebyli v Motegi sami, ale na akci se došlo podívat více než 20 000 návštěvníků.

Marc Marquez

„Jako vždy to byla čest být tady na Thanks Day od Honda Racing, kde jsme strávili pohodový čas s lidmi ze společnosti. Je to hezká událost, protože je to dobrá zábava pro fanoušky i pro nás, protože máme šanci mluvit a vyměnit si názory se závodníky a jezdci z ostatních motorsportových kategorií. Pro někoho, kdo miluje motorky tolik co já, je to fantastický víkend! Letos to bylo ještě speciálnější, protože jsme mohli ještě jednou oslavit titul MotoGP na trati, kde jsme ho vyhráli. Už se těším, až se sem za rok vrátíme!“

Dani Pedrosa

„Jsem rád, že jsme opět zpátky v Japonsku a trávíme nějaký čas s našimi japonskými fanoušky, kteří jsou vždycky tak výjimeční a laskaví, přináší nám spoustu dárků a pěkná překvapení! Máme rádi Thanks Day od Honda Racing, protože je tu šance jezdit na spoustě druhů motorek a aut, takže je to skvělá zábava. Letos jsme měli také fantastické počasí, takže to nemohl být lepší zážitek.“

[box type=“note“ align=“aligncenter“ class=““ width=““]ZDROJ ČLÁNKU : www.silnicnimotorky.cz[/box]

Oblíbené novinky