Maverick Viñales podepsal u Yamahy ?


Podle serveru motorsport.com se španělský závodník Maverick Viñales po dlouhém rozmýšlení o své budoucnosti v MotoGP konečně rozhodl. V příští sezóně se připojí k Valentinovi Rossimu a týmu Movistar Yamaha.


Pokud je informace pravdivá, Maverick Viñales po dvou letech angažmá v MotoGP u Suzuki se od příští sezóny přesune ke konkurenčnímu týmu Yamahy, protože u nich právě podepsal nový kontrakt. Maverick dnes odcestoval do Itálie, aby s japonskou továrnou a týmem Movistar Yamaha podepsal dvouletou smlouvu.

maverick-vinales-valentino-rossi-motogp-2016

Tento jedenadvacetiletý závodník u Yamahy na konci letošní sezóny nahradí Jorgeho Lorenza, který přestupuje k Ducati, a stane se tak týmovým kolegou Valentina Rossiho. S jeho příchodem Yamaha očekává střednědobou až dlouholetou budoucí spolupráci, protože je v současné době nejmladším jezdcem ve startovním poli MotoGP. O jeho přestupu se mluví už hodně dlouho, ale rozhodnutí mělo přijít v Le Mans i s ohledem na současný tým Suzuki Ecstar, který nyní musí hledat jeho náhradu. V Le Mans tento přestup schválil i Vale.

Oficiální oznámení má přijít ve čtvrtek v Mugellu, kde se Maverick zúčastní tiskové konference.

Oblíbené novinky

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.