Domov / ČLÁNKY / Maverick Viñales podepsal u Yamahy ?

Maverick Viñales podepsal u Yamahy ?


Podle serveru motorsport.com se španělský závodník Maverick Viñales po dlouhém rozmýšlení o své budoucnosti v MotoGP konečně rozhodl. V příští sezóně se připojí k Valentinovi Rossimu a týmu Movistar Yamaha.


Pokud je informace pravdivá, Maverick Viñales po dvou letech angažmá v MotoGP u Suzuki se od příští sezóny přesune ke konkurenčnímu týmu Yamahy, protože u nich právě podepsal nový kontrakt. Maverick dnes odcestoval do Itálie, aby s japonskou továrnou a týmem Movistar Yamaha podepsal dvouletou smlouvu.

maverick-vinales-valentino-rossi-motogp-2016

Tento jedenadvacetiletý závodník u Yamahy na konci letošní sezóny nahradí Jorgeho Lorenza, který přestupuje k Ducati, a stane se tak týmovým kolegou Valentina Rossiho. S jeho příchodem Yamaha očekává střednědobou až dlouholetou budoucí spolupráci, protože je v současné době nejmladším jezdcem ve startovním poli MotoGP. O jeho přestupu se mluví už hodně dlouho, ale rozhodnutí mělo přijít v Le Mans i s ohledem na současný tým Suzuki Ecstar, který nyní musí hledat jeho náhradu. V Le Mans tento přestup schválil i Vale.

Oficiální oznámení má přijít ve čtvrtek v Mugellu, kde se Maverick zúčastní tiskové konference.

O Martin Kokeš

Majitel stránky a Facebookové komunity "Motorkáři jsou Rodina"

Podivej se také na

Nová Kawasaki Z900 !!

Kawasaki z900 nahradí nejen Z800, ale i Z1000. Nový Z je lehčí než oba předchozí modely, je silnější než Z800, a stojí mnohem méně než Z1000 - nemluvě o designu, který je mnohem méně agresivní než Z1000.